Cafe ve Bar Dekorasyonu

Ağırlama ve yiyecek içecek sektörüne her gün yeni markalar  katılıyor. Kimis çok başarılı olsa da  , kapatmak durumunda kalanlarda hiç de azımsanmayacak oranda.Doğru lokasyon çevre potansiyeli ve işinize uygun bir mekan bulduğunuzu varsayıyoruz. Sıra geldi tadilat ve dekorasyona.!

Yıllardır bu sektörde faaliyet gösteren müşterilerimize hizmet veren onlarla beraber kafa yorarak her mekanı beraber açmanın heycanını yaşayan bir firmayız.Naçizane bir tecrübeye sahibiz ve bunları alt başlıklar olarak paylaşmakta yarar görüyoruz umarız beğenirsiniz.

Kesinlikle bir iç mimardan destek alın ;

Bütçe tabiki çok önemli fakat ciddi bir yanılgı var, iç mimari hizmeti çokta pahalı birşey değildir. Büyük ve kapsamlı bir çalışmada olsa ,küçük bir işletmede olsa bütçenize uygun çalışma yapabileceğiniz bir iç mimar mutlaka bulunur. Gözden kaçırdığınız küçük ayrıntılar , tasarımsal hataları göz önünde bulundurulduğunda,zaten o bütçeyi mimara vermeseniz bile heba edeceksiniz.

Ayrıca 3d olarak mekanınızın nihai halinin neye benzeyeceği konusunda da fikir sahibi olacaksınız.Birçok insan ”Ben hallederim” der. Kafasındaki planları mekana yansıtmaya çalıştıktan sonra sonuç karşısında hüsrana uğrar. Lütfen bu uyarımızı dikkate alın. Fakat unutmayın mekan size ait , mimarınız mekan projeniz üzerinde çalışırken ondan sizin beklentilerinize cevap verecek bir tasarım yapmasını da isteyin.

Mekanınızın bir tarzı ve ruhu olsun ;

İnsanların mekanınıza gelme sebebi sadece yemek içmek değil, yarattığınız ambiyansta hoş vakit geçirmek için geliyorlar. Mekanınıza alacağınız ürünleri bu önerimizi aklınızdan çıkarmadan yapın. Kimseye benzemesi şart değil daha özgün olun , franchise dan nefret ediyoruz! Dünya paralar ödeyip kiralık bir konsept almayın. Konsepti siz yaratın siz bayilik verin!

Ekonomi ;

Çok para harcanınca , çok iyi bir mekan olunmuyor. Dekorasyondan biraz anlıyorsak şık bir mekan için ışık ve renk ilizyonu herşeyden daha önemli. Mekan konseptinde kimse müşteriler dekorasyon materyalleriyle ilgilenmez genel ambiyansa önem verirler. Burda da devreye dediğimiz gibi içerideki dekorasyonun rengi ve aydınlatması devreye giriyor. ( buda bizim işimiz 🙂 )

Dünyadaki mekanları inceleyin ;

Esinlenmek kötü değildir, kopyalamak kötüdür. Devir paylaşım devri unutmayın birçok mimari sitede insanlar yeni dekorasyon fikirleri paylaşıyorlar. Fikir edinmek ufkunuzu açacaktır.

 

Bizden şimdilik bukadar.Aklımıza daha farklı konular gelirse yada sizden gelen öneriler olursa yazımızı güncellemeye devam edeceğiz.

Dekoratiflamba.com

 

Post Author: dekoratiflamba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir